How can we help you?

Search by category

Jak spakować i wysłać bagaż, plecak, walizkę?

W każdą podróż wyruszamy z mniejszym lub większym bagażem. Czasem jednak nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą do samochodu czy samolotu wszystkich potrzebnych rzeczy. Co możemy zrobić, żeby dostarczyć je na miejsce? Z pomocą przyjdzie nam wysyłka walizki lub plecaka za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Jaki rodzaj bagażu możemy wysłać kurierem?

Każdy z nas może spotkać się z potrzebą dostarczenia bagażu (np. z ubraniami) w miejsce, do którego z jakichś powodów nie możemy ich zawieźć samodzielnie. W takiej sytuacji należy pamiętać, że bagażu nie wyślemy kurierem, jeśli znajdują się w nim rzeczy osobiste i wartościowe, a także dokumenty. Dozwolone jest natomiast wysyłanie bagażu z: ubraniami, butami, książkami, pamiątkami z podróży i innymi podobnymi przedmiotami.

Należy przede wszystkim pamiętać, że nasz plecak, walizka czy torba nie są paczką gotową do nadania. My transportujemy w nich swoje rzeczy, jednak dla firmy kurierskiej nie jest to gotowa przesyłka, a jedynie towar, który należy dodatkowo zapakować. Oznacza to, że kurier prawdopodobnie odmówi przyjęcia niezabezpieczonej walizki, a jeśli uda nam się ją nadać w taki sposób, prawdopodobnie nie dotrze na miejsce w dobrym stanie.

Jak przygotować bagaż do wysyłki?

Walizka przeznaczona do wysyłki musi być zamknięta, aby jej zawartość nie wydostała się na zewnątrz i nie uległa zniszczeniu. Bagaż należy też dobrze zabezpieczyć – najlepiej dokładnie owinąć folią, a później umieścić w kartonowym opakowaniu. Takie zabezpieczenie ma znaczenie, aby proces transportu nie wpłynął na wartość oraz nie zmienił wyglądu plecaka czy walizki. Wybrany karton powinien być gruby, sztywny i wytrzymały.

Zabezpieczoną walizkę umieszczamy w kartonowym pudełku dopasowanym rozmiarem, a wolne przestrzenie wypełniamy miękkim materiałem, np. zmiętymi gazetami lub folią. Karton trzeba również dokładnie zakleić, a w razie potrzeby - oznaczyć naklejkami ostrzegawczymi.

W kontekście pakowania szczególne znaczenie ma także ostateczny kształt przesyłki. Z walizki nie mogą wystawać żadne nadprogramowe elementy. Jest to warunek gwarantujący nie tylko bezpieczeństwo samej zawartości, ale także wszystkich osób, które będą obsługiwały paczkę po drodze. Do walizki nie należy wkładać produktów szybko psujących się i niebezpiecznych. Niedozwolone są także płyny, które mogłyby się rozlać i uszkodzić nie tylko zawartość przesyłki, ale także inne paczki w ramach tego samego transportu.

Konieczność wysyłki bagażu może przytrafić się każdemu i w różnych sytuacjach. Warto skorzystać z bezpiecznej formy transportu, jaką jest wysyłka kurierem. Przed nadaniem walizki lub plecaka, warto jednak dokładnie przygotować paczkę i zapakować ją np. w solidny karton, aby zabezpieczyć zawartość przed zniszczeniem.
Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept