How can we help you?

Search by category

Paczka do Francji – jak zamówić taniego kuriera?

Jeśli potrzebny Ci tani kurier, to świetną ofertę znajdziesz w naszym serwisie. Jako broker współpracujemy z kurierami, którzy dostarczają paczki do Francji i jesteśmy w stanie zapewnić niską cenę przesyłki. Wysłanie paczki do Francji za pośrednictwem serwisu Furgonetka będzie tańsze, niż zlecenie przesyłki poczcie albo przekazanie przesyłki prywatnemu przewoźnikowi, który jeździ do tego kraju.

Jak wysłać paczkę do Francji?

Wysyłka kurierem do Francji jest banalnie prosta. Jeśli chcesz na tym zaoszczędzić, wystarczy założyć konto w serwisie Furgonetka.pl i dodać paczkę do wysłania. W formularzu zamówienia kuriera dodajesz dane nadawcy i odbiorcy przesyłki, określasz typ przesyłki, jej wagę oraz wymiary i wybierasz firmę, która wykonuje usługi międzynarodowe. W serwisie Furgonetka dostępne są usługi czterech kurierów międzynarodowych. Możesz wybrać, czy kurier ma przyjechać po paczkę do Twojego domu lub firmy, czy sam dostarczysz ją do oddziału. Po wypełnieniu formularza trzeba już tylko wybrać kuriera, opłacić zamówienie, wydrukować dokumenty przewozowe i przekazać paczkę kurierowi. Z serwisu Furgonetka mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Nie ma ograniczenia dotyczącego ilości nadawanych przesyłek. Możesz wysłać jedną albo nadać ich 100. Zasady nadawania paczek międzynarodowych są takie same, jak przesyłek krajowych, a cała procedura trwa dosłownie kilka minut.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Francji?

Koszt wysłania paczki do Francji jest uzależniony od kilku zmiennych. Przede wszystkim na cenę nadania wpływa waga paczki. Im paczka jest cięższa, tym będzie droższa. Oczywiście mała waga wcale nie gwarantuje niskiej ceny przesyłki, dlatego że w parze z niską wagą mogą iść np. duże wymiary paczki albo jej duża wartość. Najtańsza zawsze będzie ta paczka do Francji, która ma regularne i niewielkie wymiary oraz niską wagę. Taką przesyłkę można sortować automatycznie, a więcej szybciej, co ogranicza koszty jej obsługi. Oczywiście różnica w cenie będzie dotyczyła także rodzaju przesyłki, dlatego że lekki i niewielkich rozmiarów list będzie wyceniony taniej niż paczka. Na cenę wpłyną też wszelkie dodatkowe usługi – doręczenie priorytetowe czy ubezpieczenie. Cenę zawyży również wysoka deklarowana wartość przesyłki. Ogólnie nadanie do Francji będzie wycenione podobnie jak przesyłka adresowana do Szwecji czy do Włoch.

Paczkę do Francji mogą dostarczyć kurierzy FedEx, UPS, GLS i DPD. Dokładny cennik dla poszczególnych przesyłek poznasz na stronie https://furgonetka.pl/cennik/miedzynarodowy.

Tanie przesyłki do Francji

Klienci niestety nie mają wpływu na cenniki usług kurierskich, dlatego że te są przygotowane w odniesieniu do możliwości logistycznych konkretnych firm. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zrobić nic, żeby paczka była tańsza. Tani kurier jest w Twoim zasięgu, jeśli będziesz pamiętać o tym, by tak zmniejszyć wymiary paczki czy zrezygnować z dodatkowych usług, jeśli nie są absolutnie konieczne.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do Francji?

Czas doręczenia przesyłki do Francji może być różny, a wpływ na to będzie miało kilka czynników. Podstawowym czynnikiem określającym czas doręczenia jest odległość, jaką paczka ma do pokonania. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku doręczenia paczki tuż za niemiecką granicę, np. do miasta Metz, a inaczej do bardziej oddalonych miast takich jak Bordeaux czy Brest. Ponadto w większych miastach przesyłki są doręczane zwykle szybciej niż w małych miejscowościach i tutaj w grę wchodzi odległość od najbliższej sortowni. Czas doręczenia przesyłki wynosi standardowo 3-5 dni, a w przypadku usługi priorytetowej 1-3 dni roboczych. Oczywiście na te terminy mogą wpłynąć czynniki niezależne od firmy – np. nieprzewidziane zdarzenia losowe.

Wysyłka paczki do Francji będzie tańsza, jeśli skorzystasz z usług serwisu https://furgonetka.pl. Nadaj dowolną przesyłkę i ciesz się niską ceną.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept