How can we help you?

Search by category

Paczka do Włoch – jak zamówić taniego kuriera?

Jeśli chcesz wysłać paczkę do Włoch, to najlepiej skorzystać z możliwości, jakie daje Furgonetka.pl. Nasz serwis pośredniczy w nadawaniu przesyłek kurierskich zarówno w kraju, jak i za granicę, gwarantując przy tym wyjątkowo niskie ceny nadań. Tani kurier zamówiony w serwisie Furgonetka przyjedzie po paczkę prosto do Twojego domu lub do Twojej firmy. Z usług serwisu do zamawiania kuriera międzynarodowego mogą korzystać firmy i klienci indywidualni. Nie ma konieczności deklarowania wysyłki określonej liczby paczek. Z Furgonetką możesz nadać do Włoch zarówno jedną paczkę, jak i tysiąc takich paczek, a to wszystko szybko i w naprawdę niskiej cenie. Dodatkowo klienci firmowi wysyłający miesięcznie większą liczbę przesyłek mogą skorzystać z preferencyjnego cennika biznesowego.

Jak wysłać paczkę do Włoch?

Procedura nadania paczki do Włoch jest bardzo prosta i właściwie niczym nie różni się od procedury nadawania przesyłki krajowej. Możesz to zrobić przez pocztę, za pośrednictwem prywatnego przewoźnika, który jedzie do Włoch albo wysłać paczkę firmą kurierską. Jeśli zdecydujesz się na to ostatnie rozwiązanie i dodatkowo chcesz zaoszczędzić, to najlepiej zlecić wysyłkę w serwisie Furgonetka.pl. Zarejestrowani użytkownicy serwisu Furgonetka mogą łatwo nadawać przesyłki do Włoch, a w tym celu wystarczy tylko wybrać opcję „Dodaj przesyłkę”, wypełnić dane w formularzu, opłacić zamówienie i przekazać przesyłkę kurierowi. W formularzu zamówienia kuriera podajesz dane nadawcy i odbiorcy paczki, określasz rodzaj przesyłki (list czy paczka), wybierasz sposób przekazania przesyłki kurierowi (samodzielnie w oddziale czy przez zamówienie kuriera do domu), a także określasz wagę i wymiary paczki. To wszystko. Teraz wystarczy już tylko zapłacić za przesyłkę, wydrukować dokumenty przewozowe i przekazać paczkę do doręczenia.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Włoch?

Cena wysłania przesyłki do Włoch jest zwykle podobna do ceny nadania paczki do Szwecji. Koszt nadania zawsze jest uzależniony od cennika przyjętego w danej firmie kurierskiej, a także od gabarytów i wagi przesyłki. Każda firma organizuje swoje procesy logistyczne nieco inaczej, a to wpływa bezpośrednio na sposób realizacji usług. Waga i rozmiary przesyłek mają ogromny wpływ na sposób ich magazynowania i sortowania. Im cięższa i większa jest przesyłka, tym więcej trzeba za nią zapłacić. Idąc tym tropem nietrudno zgadnąć, że najtańsza będzie przesyłka listowa. Ważna jest też odległość, jaką ma do pokonania Twoja przesyłka – im dalszy będzie to region Włoch, tym nadanie może być droższe. Oczywiście na ostateczną cenę wpływają także wybrane usługi dodatkowe, takie jak np. ubezpieczenie.

Kurierzy, którzy gwarantują doręczenie na terenie tego kraju to UPS, GLS, FedEx i DPD. Szczegółowy cennik usług międzynarodowych znajdziesz na stronie https://furgonetka.pl/cennik/miedzynarodowy.

Tanie przesyłki do Włoch

Tani kurier może przewieźć Twoją przesyłkę do wybranego miejsca we Włoszech w sposób bezpieczny i względnie szybki. Cennik międzynarodowych usług kurierskich jest co prawda wyższy od cennika usług krajowych, ale to nie znaczy, że nie masz absolutnie żadnego wpływu na ostateczny koszt przesyłki. Przede wszystkim możesz go obniżyć, zmniejszając wymiary paczki oraz rezygnując z dodatkowych usług, jeśli nie są absolutnie konieczne.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do Włoch?

Czas doręczenia paczki na terenie Włoch zależy od kilku czynników. Pierwszym czynnikiem jest dystans, jaki musi pokonać przesyłka. Im jest on większy, tym czas ten może być dłuższy, z wyjątkiem doręczenia priorytetowego realizowanego w 1-3 dni. Paczka standardowa wysłana do Włoch jest doręczana zwykle w terminie kilku dni roboczych (3-5). Termin doręczenia może się przedłużyć na skutek sytuacji losowych niezależnych od firmy kurierskiej, np. strajków, czy wypadków drogowych. Czas doręczenia jest też zależny w pewnym stopniu od miejsca doręczenia – przesyłki adresowane do największych miast, np. do Rzymu, Palermo, Wenecji czy Mediolanu docierają zwykle szybciej, niż te adresowane na głęboką prowincję kraju.

Chcesz wysłać paczkę do Włoch? Zrób to tanio i szybko z pomocą serwisu do zamawiania kuriera https://furgonetka.pl.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept