How can we help you?

Search by category

Jak wysłać paczki do Niemiec?

Paczka do Niemiec może być wysłana między innymi za pośrednictwem naszego serwisu, jako broker oferujemy tanie usługi największych firm kurierskich. Furgonetka.pl udostępnia wiele rozwiązań, dzięki którym można nie tylko łatwo i tanio nadawać paczki, ale też śledzić je oraz zautomatyzować procesy logistyczne np. w momencie nadawania przesyłek ze sklepu internetowego. Z usług serwisu może skorzystać każdy – klient indywidualny, który chce jednorazowo nadać np. prezent do rodziny w Niemczech albo firma, która chce wysyłać zamówienia swoim klientom. W przypadku firmy ogromnym ułatwieniem jest możliwość generowania i drukowania dużej liczby dokumentów przewozowych i integracja ze sklepem lub serwisem aukcyjnym.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Paczki do Niemiec można wysyłać właściwie tak samo, jak te na terenie Polski. Można zlecić wysyłkę bezpośrednio w wybranej firmie kurierskiej albo skorzystać z naszej strony i zapłacić za wysyłkę mniej. Jeśli chcesz zaoszczędzić na paczce, wykorzystaj możliwości, jakie daje serwis Furgonetka.pl. Przede wszystkim musisz mieć konto w serwisie Furgonetka.pl, a później można już dowolnie dodawać przesyłki. Po zalogowaniu w serwisie klikasz „Dodaj przesyłkę”, określasz jej typ (list czy paczka), wpisujesz dane nadawcy oraz odbiorcy, określasz gabaryty i wagę paczki oraz wybierasz firmę, która jest w stanie przewieźć paczkę do Niemiec. Pamiętaj, że nie wszyscy kurierzy gwarantują wysyłkę za granicę. Listę tych dostępnych zobaczysz po wypełnieniu miejsca odbioru i dostawy.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec?

Nie można jednoznacznie określić, ile będzie kosztował kurier do Niemiec, bo to zależy od miejsca, do którego ma dotrzeć przesyłka, jej rodzaju oraz wymiarów i wagi. Te parametry warunkują ceny nadań. Każdy kurier ma własny cennik dla określonego rodzaju paczek, przy czym bierze pod uwagę ich ciężar i rozmiary (co wpływa na sposób transportu i sortowania), a także rodzaj (listy są tańsze od paczek) oraz miejsce doręczenia.

Ceny nadania paczki do Niemiec różnią się w zależności od firmy kurierskiej, więc zawsze warto porównać cenniki różnych kurierów. Czasami różnica może być dość duża, a przy większej liczbie paczek opłacalne będzie wybranie najtańszej oferty, tym bardziej że jakość usługi nie odbiega w takim przypadku od tej, która jest wyceniana drożej.

Przesyłkę do Niemiec na naszej stronie można wysłać za pośrednictwem firm: UPS, GLS, FedEx i DPD w cenie już od 38,00 zł netto. Dokładny cennik przesyłek międzynarodowych sprawdzisz na stronie https://furgonetka.pl/cennik/miedzynarodowy.

Tanie przesyłki do Niemiec

Na pewne czynniki warunkujące koszt przesyłki nie masz wpływu, ale inne są od Ciebie zależne. W celu zmniejszenia kosztu przesyłki warto przede wszystkim poświęcić chwilę jej wielkości. Niektóre paczki można zmniejszyć – np. rozkręcając przedmiot będący ich zawartością. Na wagę zwykle nie mamy wpływu, ale zmniejszenie wymiarów paczki jest w wielu przypadkach jak najbardziej możliwe i wyjątkowo opłacalne. Z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest po prostu porównanie ofert i wybranie spośród nich tego kuriera, który ma najniższe ceny.

Średni czas dostarczenia paczki do Niemiec wynosi ok. 48 godzin, ale niekiedy może się przedłużyć – np. w sytuacji, gdy odbiorca mieszka na prowincji, a nie w dużym mieście. Tak naprawdę czas doręczenia zależy zawsze od dnia i godziny, w jakich paczka została przekazana kurierowi (np. weekend przesyłka może spędzić w magazynie, a ruszyć w drogę dopiero w poniedziałek). Sama odległość od nadawcy do odbiorcy nie jest wyznacznikiem czasu doręczenia. Zwykle paczki są doręczane szybciej w dużym miasta – w Monachium, Hamburgu, Frankfurcie czy Stuttgarcie, a później w mniejszych miejscowościach, które są bardziej oddalone od sortowni przesyłek. Dopuszczalny czas transportu przesyłki międzynarodowej w transporcie drogowym wynosi do 5 dni roboczych liczonych po dniu nadania.

Chcesz tanio wysłać paczkę do Niemiec? Zarejestruj się na stronie https://furgonetka.pl i sprawdź cennik paczek.

 
Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept