How can we help you?

Search by category

Jak wysłać kurierem telewizor?

W końcu wymieniasz swoją starą plazmę na nowy telewizor 4K? A może kupujesz TV od kogoś z drugiego końca Polski i musisz sobie zorganizować transport telewizora? Ten sprzęt ma tak duże gabaryty i jest przy tym tak delikatny, że najlepiej wysłać go kurierem. Zobacz, ile kosztuje wysłanie telewizora kurierem i jak przygotować TV do wysyłki.

Na bezpieczeństwo przesyłki wpływa nie tylko jakość usług oferowana przez daną firmę kurierską, ale też w głównej mierze sposób pakowania przesyłki. W telewizorze najbardziej problematycznym elementem jest matryca, bo łatwo ją stłuc i sprzęt nadaje się wtedy albo do naprawy, albo na złom. To Nadawca jest odpowiedzialny za poprawne pakowanie przesyłki i to na nim spoczywa odpowiedzialność, żeby właściwie zabezpieczyć sprzęt. Jeśli tego nie zrobi, firma kurierska może nie uznać reklamacji wniesionej po zniszczeniu paczki.

Firmy kurierskie wymagają zwykle, by sprzęty AGD i RTV były umieszczane na paletach w standardzie EURO, o wymiarach 120 cm x 80 cm, ale telewizory o wadze do 30 kg można przesłać też przesyłką paczkową z zastrzeżeniem wykupienia dla niej usługi dodatkowej, jaką jest „przesyłka niestandardowa”. Taka przesyłka jest sortowana ręcznie i ostrożniej traktowana przez kuriera – nie ustawia się na niej innych paczek i umieszcza zgodnie z oznaczeniami „Góra-dół”. Zanim jednak złożysz zamówienie upewnij się, jakie są zasady przyjmowania do transportu telewizorów w wybranej firmie kurierskiej.

Jak przygotować telewizor do wysyłki?

Po odłączeniu telewizora od gniazdka trzeba wypiąć z niego kable lub nośniki (np. pendrive) i wszystkie te dodatkowe elementy (łącznie z pilotem i ewentualną anteną), spakować osobno. Każdy element owijamy folią bąbelkową, zaklejamy i ewentualnie wkładamy do osobnych pudełek albo składamy razem i owijamy folią.

Telewizor najlepiej przewozić w oryginalnym opakowaniu i zabezpieczyć styropianowymi narożnikami. Jeśli masz oryginalne opakowanie wraz z wypełnieniem ze styropianu, to wystarczy umieścić w nim telewizor, obłożyć tymi styropianowymi zabezpieczeniami, a później owinąć folią i zakleić.

Jeśli nie masz oryginalnego kartonu, zaopatrz się w pudełko o rozmiarach podobnych do telewizora, owiń urządzenie folią bąbelkową, włóż do kartonu i wypełnij dokładnie wolne przestrzenie folią albo gazetami, a następnie owiń karton folią i zaklej taśmą.

Telewizor powinien być przewożony w pozycji pionowej, więc nie zapomnij oznaczyć paczki naklejką „Góra-dół”. Z uwagi na matrycę warto też oznaczyć paczkę naklejką „Ostrożnie” albo „Uwaga, szkło”.

Oczywiście są to ogólne wytyczne, a szczegółowe informacje dotyczące sposobu wysyłki u danego kuriera oraz cennik nadań znajdziesz na stronie www.furgonetka.pl. Jeśli chcesz wiedzieć, jak najtaniej wysłać telewizor kurierem, to sprawdź ceny usług, pamiętając o zaznaczeniu „przesyłki niestandardowej" i ewentualnego „ubezpieczenia” albo „przesyłki paletowej”, a później wybierz najkorzystniejszą ofertę. W serwisie Furgonetka.pl kuriera zamówisz w kilka minut i z odbiorem telewizora prosto z domu – szybko, wygodnie i tanio.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept