Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Jak wysłać kurierem żyrandol?

Żyrandol jest standardowym elementem wystroju każdego domu i mieszkania, więc konieczność jego wysyłki pojawia się dość często. Jedni zajmują się skupem lub sprzedażą designerskich żyrandoli, inni robią remont i chcą kupić nowy żyrandol albo sprzedać stary, a jeszcze inni wybierają żyrandol na prezent, ale nie mogą sami tego prezentu dostarczyć i muszą jakoś zorganizować transport żyrandola. Ten przedmiot z uwagi na duże gabaryty i podatność na uszkodzenia musi być traktowany bardzo szczególnie – najlepiej wysłać go kurierem.

Delikatność żyrandola wymaga, żeby dobrze go zabezpieczyć przed wysyłką. Kryształowe elementy, klosz czy żarówka mogą się potłuc i zranić kuriera, więc pakowanie takiej przesyłki powinno być wyjątkowo staranne.

Jak przygotować żyrandol do wysyłki?

W pierwszej kolejności należy wykręcić żarówki i każdą z osobna owinąć folią bąbelkową oraz spakować w kartonik, w którym wolna przestrzeń jest dokładnie wypełniona miękkim materiałem – np. gąbką albo papierem. Pudełko warto podpisać, żeby przy rozpakowywaniu Odbiorca nie pomylił się i np. nie rzucił zbyt mocno którymś z elementów wchodzących w skład paczki.

Jeśli to możliwe, trzeba maksymalnie rozkręcić żyrandol – zdjąć ornamenty i klosz, a każdy z tych elementów owinąć tak, jak żarówki. Śrubki lub zatrzaski pakujemy w woreczek i owijamy folią, by elementy te nie uszkodziły pozostałych. Wszystkie mniejsze paczki można później spakować do jednego sztywnego kartonu, dopełnić pudełko folią lub gazetami i dokładnie zakleić. Na koniec naklejamy na pudełku oznaczenie „Ostrożnie” albo „Uwaga, szkło”.

Z uwagi na to, że żyrandol jest podatny na zniszczenia (głównie szklane elementy), trzeba go wysłać paczką niestandardową. Taka paczka jest nieco droższa od standardowej, ale gwarantuje, że żyrandol nie będzie automatycznie sortowany. Maszyny sortujące działają szybko i dosłownie przerzucają paczki, a jeśli wśród sortowanych paczek znalazłby się żyrandol, prawdopodobnie uległby zniszczeniu. Paczka niestandardowa gwarantuje natomiast ręczne sortowanie oraz ostrożność podczas transportu.

Pewnie ciekawi Cię cena wysyłki żyrandola kurierem? W każdej firmie koszt takiego nadania będzie nieco inny, ale jest sposób, by jak najtaniej wysłać żyrandol kurierem. Wystarczy wejść na stronę https://furgonetka.pl/, uzupełnić wyświetlane pola i obliczyć koszt wysłania u poszczególnych kurierów. Oczywiście pamiętaj przy tym zaznaczyć usługę „przesyłka niestandardowa”, a jeśli żyrandol jest cenny (bo to np. antyk), wybrać dodatkowo „ubezpieczenie przesyłki”.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem