How can we help you?

Search by category

Kurier nie zastał odbiorcy paczki

W niektórych przypadkach zdarza się, że kurier nie dostarczył paczki, bo nie zastał jej Odbiorcy. Czasami trzeba zostać dłużej w pracy, innym razem zapomnimy o tym, że czekamy na paczkę albo mamy po prostu coś pilnego do załatwienia i musimy wyjść. Co zrobić, jeśli kurier zostawił awizo? Musisz wiedzieć, że kurierzy po kilku nieudanych próbach dostarczenia przesyłki zwracają ją do Nadawcy.

Kiedy odwiedził Cię kurier?

W niektórych przypadkach kurierzy dzwonią do Odbiorców przed doręczeniem z informacją, że będą za chwilę, za godzinę czy po prostu o określonej godzinie. Wcześniejszy telefon pozwala kurierowi upewnić się, czy zastanie Odbiorcę, czy też go nie zastanie albo Odbiorca będzie dostępny, ale np. dopiero za jakiś czas. Jeśli kurier nie zadzwoni, to oczywiście nie trzeba się martwić o to, że nie będziemy widzieć, czy nas odwiedził, czy nie, bo nieskuteczna próba doręczenia jest zazwyczaj odznaczona w historii statusów transportu przesyłki.

W większości firm kurierskich podejmowane są dwie próby doręczenia i po drugiej nieudanej próbie Odbiorca musi osobiście odebrać paczkę we wskazanym miejscu.

Jak długo przesyłka czeka na odebranie?

Jeżeli kurier nie zastał Odbiorcy z reguły po dwukrotnej próbie doręczenia (w przypadku usług Pocztex po jednej próbie), przesyłka będzie czekała na Odbiorcę w jednej z placówek firmy kurierskiej, ale oczywiście nie będzie tam przechowywana w nieskończoność. Okres przetrzymywania paczki  i czas na odbiór przesyłki jest zależny od poszczególnych przewoźników.

Kto może odebrać paczkę z placówki firmy kurierskiej?

W większości firm kurierskich przesyłkę może odebrać nie tylko Odbiorca wpisany na list przewozowy, ale też osoby zamieszkujące pod tym samym adresem, czyli najbliższa rodzina. Zastępczy Odbiorca ma obowiązek podpisać się na liście przewozowym, co pozwala później zidentyfikować faktycznego Odbiorcę. Jeśli chcemy, by ktoś inny odebrał za nas przesyłki kurierskie, wystarczy sporządzić dla takiej osoby specjalne pełnomocnictwo.

W momencie, kiedy Odbiorca nie odbierze przesyłki w terminie określonym przez firmę kurierską, przesyłka ta wróci do Nadawcy i Zleceniodawca ponosi koszt tego zwrotu. Jeśli chcesz uniknąć tych dodatkowych i całkowicie niepotrzebnych kosztów, zapoznaj się wcześniej z cennikiem brokera kurierskiego na stronie www.furgonetka.pl. Znajdziesz tam wszystkie ważne informacje o doręczeniach, awizacji i zwrotach.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept