Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Jakie towary wysyłać na paletach?

Przy nadawaniu dużych przesyłek trzeba szczególnie dbać o ich bezpieczeństwo. Niestety, czym większy gabaryt, tym bardziej wzrasta ryzyko uszkodzenia. Firma kurierska dba o właściwy transport przesyłki, ale o jej odpowiednie zapakowanie powinien zadbać Nadawca. Tylko wtedy wysyłka kurierem będzie bezpieczna, a Odbiorca i Nadawca zadowoleni.

Czym są przesyłki paletowe?

Przesyłki paletowe są to przesyłki na paletach EURO o wymiarach 120 x 80 cm i maksymalnej wysokości (wraz z paletą) 180cm. Przesyłki paletowe mają zastosowanie, kiedy waga paczki przekracza wagę przyjętą dla przesyłki standardowej lub niestandardowej. Zwykle najwyższa waga palety może wynosić do 700 lub do 1000 kg. Na paletach wysyłamy zazwyczaj paczki o wadze powyżej 50 kg jedna, a ich zawartość może być różna. Właściwie w takiej przesyłce może się zawierać wszystko, co jest pakowane w pudełka lub inne indywidualne opakowania, z których można ułożyć prostopadłościan. W niektórych przypadkach usługi paletowe są korzystniejsze cenowo niż wysłanie każdego opakowania osobno.

Konieczność przesłania rzeczy o dużych gabarytach zdarza się nader często – remont, budowa, przeprowadzka – jest naprawdę wiele sytuacji, w jakich trzeba coś wysłać, a waga przesyłki wyklucza skorzystanie z usługi standardowej lub niestandardowej paczki. W takiej sytuacji przesyłka paletowa to bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie.

Zabezpieczenie towaru na palecie

Pakowanie przesyłki paletowej to niezwykle istotna kwestia, bo sposób zapakowania będzie wpływał na bezpieczeństwo przesyłki w przewozie. Zanim zapakujesz towar na palety, sprawdź ich stan. Drewno nie może być zgniłe, a żadna deska złamana.

Pudełka pakuj na palecie we wzór „muru”, czyli w taki sposób, by jedno opakowanie nachodziło na drugie, co zapewni przesyłce większą stabilność. Pudełka powinny do siebie przylegać i nie mogą być pogięte, bo konstrukcja będzie się przechylała na którąś ze stron. Zadbaj też o to, by żadne elementy nie wystawały poza obrys palety. Jeśli przesyłka będzie szersza niż paleta, to jej nadanie może się wiązać z dodatkowymi kosztami.

Zapakowaną paletę należy dokładnie owinąć folią stretch, przy czym początek folii należy zawiązać na słupku. Paletę owijamy folią wielokrotnie, a następnie spinamy pasami lub specjalnymi taśmami. Górną krawędź warto też wzmocnić styropianowymi wspornikami oraz kartonem. Do tak zapakowanej palety należy przykleić list przewozowy – list ten nigdy nie może się znaleźć w środku paczki.

W momencie zamawiania kuriera pamiętaj też o zaznaczeniu, że jest to zlecenie na przesyłkę paletową, żeby uniknąć sytuacji, w jakiej kurier przyjedzie nieprzygotowany by ją odebrać. Zaznaczając przesyłkę paletową, masz pewność, że odbierze ją pojazd wyposażony w specjalny podnośnik. Możesz pomóc w załadunku do busa lub złożyć dyspozycję o podjazd auta z windą poprzez kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta po złożeniu zamówienia online.

Na wybór przesyłki paletowej warto się zdecydować szczególnie w branżach, w których standardowe paczki ważą 20-50 kg. Przewóz na paletach może się wtedy okazać korzystniejszy cenowo od wysyłania wielu pojedynczych paczek o takiej wadze.

Jeśli chcesz sprawdzić warunki i ceny nadawania przesyłek paletowych, wejdź na kalkulator.

 

 
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem